IŠLIKTI  JAUNU, SVEIKU , ILGAAMŽIU - AliveMAX jau Tavo namuose !
 

Picture
Visų cheminių reakcijų visuma žmogaus organizme vadinama medžiagų apykaita arba metabolizmu. Metabolizmą sudaro 2 vienu metu vykstantys procesai: 1. anabolizmas - tai medžiagų įsisavinimas organizmui augti, atsinaujinti ir vystytis;

2. katabolizmas - tai tarpinė fazė, kurios metu sudėtingos medžiagos skyla iki elementarių, o atpalaiduota energija kaupiama ląstelėse adezintrifosfato pavidalu ( ATF ).
Katabolizmas nėra vien tik raumeninio audinio ardymas, kaip kad įprasta buvo manyti. Kai deginate riebalus - esate katabolinės būsenos. Tada katabolizmas vyksta norime linkme. O ir anabolizmas nereiškia vien tik raumeninio audinio augimo. Kai kaupiate riebalus - esate taip pat anabolinės būsenos.

Visų cheminių reakcijų visuma žmogaus organizme vadinama medžiagų apykaita arba metabolizmu (nuotr.).

 
Picture
2008-05-29 17:32 Nėra keista, kad ekologija tapo viena iš aktualiausių šiandienos temų. Pasaulio gamtos ištekliai senka, o žmonijos populiacija, priešingai, tik auga. Vis dažniau iškeliamas klausimas: ką mes galime padaryti, kad labiau tausotume gamtą ir rūpintumėmės savo sveikata? Vienas paprasčiausių atsakymų - atkreipk dėmesį į tai, ką valgai!

Mąstyk globaliai, maitinkis lokaliai!

Specialistų, analizuojančių problemas, susijusias su ekologija, atliekamų tyrimų bendra išvada - tai, kaip ir kokį maistą renkasi įvairių šalių gyventojai, turi įtakos aplinkai ir jos vystymuisi. Pasaulis jau žino, kad organiški maisto produktai mažina cheminių trąšų ir pesticidų vartojimą: biomanija - nėra naujiena. Šiandienos naujausia tendencija - mąstyti globaliai, valgyti lokaliai. Paprasčiau tariant, rinktis maisto produktus, kurie pagaminami maždaug 100 km spindulio atstumu nuo nuosavos virtuvės.


 
Picture
Mokslininkai rado naujų būdų grožiui ir sveikatai Kaip kuo ilgiau nepasiduoti neišvengiamam senėjimo procesui ir išlikti gražiam? Šis galvosūkis žmoniją, ypač jos dailiąją lytį, kankina nuo neatmenamų laikų.
Ir nors visi, teigiantys, kad senėjimo sparta priklauso nuo paveldimumo ir gyvenimo būdo - bus teisūs, vis dėlto negalima nubraukti maisto svarbos.
Juk valgome - kasdien, o maistas, vaizdžiai tariant, yra kuras, būtinas žmogaus organizme veikiančiam nenuilstančiam gyvybės varikliukui.
Vadinasi, tam, kad sveikiau ir ilgiau gyventumėme, reikia valgyti senėjimą lėtinančius maisto produktus.
Tokią išvadą po bendro tyrimo padarė mokslininkai, beje, 2009-iesiems pažėrę ir daugiau naujienų.

Lėtina senėjimo procesus Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų, taip pat Lidso (Didžioji Britanija) universitetų mokslininkai sudarė sąrašą maisto produktų, kurių kasdienis vartojimas lėtina žmogaus organizme vykstančius senėjimo procesus.
Šiame sąraše - imuninę sistemą stiprinančių, ląstelių gyvybingumą palaikančių antioksidantų aruodai, slypintys arbatoje, kavoje ir juodajame šokolade.
Svarbių mitybai produktų sąrašas tuo nesibaigia.

Efektyviai ir teigiamai žmogaus organizmo biocheminius procesus veikia taip pat obuoliai, juodieji serbentai, mėlynės, avietės, trešnės, braškės, granatai, apelsinai, persikai, slyvos, raudonosios vynuogės, brokoliai, pomidorai, špinatai, raudonieji svogūnai, duona ir dribsniai su sėlenomis.